اخباراقتصادی

تعطیلی بی منطق هشتم ربیع‌الاول با چه فلسفه ایی صورت گرفت؟!

تعطیلی از کجا شروع شد؟

در سال 1395 به یکباره مجلس خبر تصویب تعطیلی هشتم ربیع الاول را در صدا و سیما منتشر کرد.نمایندگان ارائه دهنده طرح، شهادت حضرت امام حسن عسکری(ع) و آغاز امامت حضرت مهدی(ع) را دلیل این تعطیلی بیان کرده بودند. البته در ادامه این را مشخص نکردند که بلاخره مردم شاد باشند و جشن امامت حضرت مهدی(ع) را بگیرند یا عزاداری شهادت  امام حسن عسکری(ع) ! بعد از تصویب این تعطیلی نکته جالب آنجاست که هیچ نهادی مخالفت نکرد ،حتی رسانه ها،انگار تعطیلی رسمی یک روز در کشور هیچ اهمیتی ندارد! البته بله این کاهش درامد برای دولت اهمیتی ندارد ،چون از پول نفت استفاده میکنند و تعطیلی و خوابیدن چرخ اقتصاد برای همراهانش مشکلی ندارد.اما واحد های خصوصی که درامد آن ها از کار و تولید است و هر روز باید بیمه و حقوق رد کنند چه میشود ؟

درضمن نمایندگان غیور باید به این مورد توجه میکردند که تعطیلی این روز واقعا باعث بزرگداشت میشود ؟ برای مثال در محرم،مراسم خاصی برگذار میشود،آیا با تعطیل کردن رسانه ها میتوان برای بزرگداشت این رخداد کاری انجام داد؟ آیا نمایندگان که در همین کشور زندگی میکنند و شاهد چنین دوران سخت اقتصادی هستند به مصلحت کشور فکر کردند که با این مقدار از تعطیلی و نا همگام بودن تعطیلی های آخر هفته پنجشنبه و جمعه با سایر نقاط دنیا،افزودن این تعطیلی منطقی است ؟

تعطیلی هشتم ربیع الاول

بلاخره امسال به پیشنهاد علی مطهری مجلس به یک فوریت طرح «لغو تعطیلی هشتم ربیع‌الاول» رای مثبت داد، که در صورت تصویب نهایی این تعطیلی از تقویم کشور حذف میشود.اما نکته ی جالب این کشمکش های نمایندگان هزینه های مجلس است،که نرخ آن در سال 95 هر دقیقه ایی جلسه علنی مجلس 17 میلیون و هشتصد هزار تومان آب میخورد! این هزینه ها از کجا تهیه میشود؟ اگر مصوبه ایی چنین شکل تصویب و بعد لغو شود که البته تعداد این مصوبه ها کم هم نبود،این هزینه های انجام شده برای نمایندگان به چه صورت برای کشور جبران میشود؟ کارگروهی که برای کم کردن تعطیلات تشکیل شده بود دقیقا کجا هستند و مشغول چه کاری میباشند ؟ این وقت که بیهوده برای یک تعطیلی بی منطق صرف میشود بهتر است برای قیمت غیر منطقی حامل های انرژی و یارانه ها و مشخص کردن شیوه های مقابله با تورم صرف شود.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن