اخباراقتصادی

رئیس جایگاه‌داران سوخت: بنزین فقط با پول نقد عرضه می‌شود/بازگشت به عصر حجر

رئیس جایگاه‌داران سوخت در گفت‌وگو با میزان اظهار کرد: به دلیل مشکلاتی که با بانک‌ها داریم ناچار به اتخاذ این تصمیم شدیم و از این پس جایگاه‌ها فقط در قبال دریافت پول نقد بنزین تحویل می‌دهند.

بیژن حاج محمدرضا افزود: طی توافقات صورت گرفته قرار بود بانک‌ها پول را طی همان شب به حساب‌ها واریز کنند اما، اکنون این مدت زمان به 10 تا 12 روز رسیده است.

رئیس جایگاه‌داران سوخت با بیان اینکه در این بین برخی مواقع مبالغی گم می‌شود، گفت: بانک‌ها از این موضوع سوءاستفاده می کنند.

وی تاکید کرد: این اتفاق در حالی رخ می دهد که جایگاهداران باید هزینه خرید بنزین را به صورت نقد به شرکت ملی نفت پرداخت کنند.

حاج محمدرضا خاطرنشان کرد: رایزنی با بانک مرکزی فایده ندارد و در حال حاضر میلیاردها تومان از بانک‌ها طلبکار هستیم.

رئیس جایگاه‌داران سوخت تصریح کرد: 3800 تا 4 هزار میلیارد تومان از سیستم بانکی طلبکار هستیم.

عملکرد بانک مرکزی گذشته،حال و آینده :

 

بنزین فقط نقد
بنزین فقط نقد

هر دم از این باغ بری میرسد،عملکرد این روز های بانک مرکزی بسیار مبهم است،بازار ارز را که رها کرده و با تماشا کردن آن فقط به مردم میگوید دلار نخرید ،ارزان میشود،اما چگونه؟ احتمالا منتظرند مردم یادشان برود دلار 3500 تومان بوده و بعد از مدتی دلار 5000 تومانی را 4600 اعلام کند و بگوید دیدید،گفتیم قرار است ارزان شود!

و یا تعیین کارمزد برای پرداخت قبوض و هر نوع تراکنش بانکی که معلوم نیست دلیل آن چه میباشد و این پول ها به جیب چه کسانی میرود. و یا دستور عدم استفاده از کد های دستوری ussd برای خرید کارت شارژ و بسته های اینترنتی و غیره بکار میروند و دلیل آن را بروز شدن در سطح جهانی است البته در کشوری که حتی غذا هم استاندارد جهانی ندارد و سموم غیر استاندارد در کشت میوه و برنج استفاده میشود،البته خوشبختانه دستور عدم استفاده از کد های USSD با تاخیر 4 ماهه مواجه شده.

اکنون هم که شاهد هنرنمایی در پمپ بنزین ها توسط بانک مرکزی هستیم! لابد این هم بخاطر بد عهدی آمریکا در قبال برجام میباشد،که منجر به فستیوال بوق و آلودگی و طولانی تر شدن صف دراز خودرو ها بدلیل  شمردن پول و پول خرد است!

پاسخ بانک مرکزی به اعتراض جایگاهداران: وجوه تراکنش ها در کمتر از۲۴ساعت واریز می شود

 

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی گفت: در حال حاضر هر تراکنشی که انجام می شود، پنج صبح روز بعد به حساب اصناف و اشخاص واریز می شود بنابراین، ادعای انتقال پول، ۱۰ الی ۱۲روز بعد صحت ندارد.به گزارش مهر به نقل از بانک مرکزی، ناصر حکیمی در خصوص انتقادات طرح شده نسبت به تصمیم اخیر درباره اعمال تغییرات در سامانه‌های بین بانکی و تاخیر کمتر از ۲۴ ساعته در تسویه وجوه، گفت: این تصمیم چند روزی است اجرایی شده و براساس بررسی های به عمل آمده پس از اجرای این بخشنامه، کاهشی در تعداد تراکنش ها به چشم نمی خورد، البته به نظر می رسد این تغییرات نگرانی هایی را برای برخی اصناف ایجاد کرده است که با ارایه توضیحات و شفاف سازی لازم به تدریج این نگرانی ها نیز مرتفع می شود. در حال حاضر هر تراکنشی که انجام می شود، پنج صبح روز بعد به حساب اصناف و اشخاص واریز می شود بنابراین، این ادعا که انتقال پول، ۱۰ الی ۱۲ روز بعد انجام می‌شود به هیچ‌وجه صحت ندارد و نهایتا ظرف حداکثر ۲۴ ساعت وجوه منتقل می‌شوند.

بسیار عالی،معاون بانک مرکزی،مستقیم رئیس جایگاه داران سوخت را به دروغگویی متهم میکند،به راستی یعنی چه بگوییم به هیچ وجه صحت ندارد ؟ صاحبان پمپ بنزین هم دروغ میگویند؟ حتما فریب خورده و دست نشانده غربی ها میباشند!

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی همچنین درخصوص ابهامات طرح شده درباره سود متعلق به مبالغ پرداختی، عنوان کرد: اصلاً سودی وجود ندارد و به بیان بهتر این پول به معنای بدهکاری بانک به شخص است؛ لیکن این پول جزو منابع بانک تلقی نشده و سودی نیز به آن تعلق نمی گیرد.

هر پولی که در بانک باشد سود به آن تعلق میگیرد! و بانک میتواند از سود پول،کارمزد قبوض،کارمزد مشاهده مانده حساب(!) استفاده کند،شاید بهتر باشد معاون فناوری های نوین بانک مرکزی که البته مشخص نیست منظور کدام فناوری نوین است درباره سود و پول های داخل بانک بیانیه ایی جهت شفاف سازی صادر کند!

 

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

بستن
بستن