خارجیخودرو

سالگرد 50 سالگی هایلوکس و معرفی خودرو جدید به این مناسبت.

شرکت تویوتا خودرو Invincible 50 خود را در سالگرد 50 سالگی هایلوکس معرفی کرد.

هایلوکس یکی از موفق‌ترین محصولات تویوتاست و تاکنون در سطح جهان بیش از 18 میلیون از این خودروها به فروش رفته است. در اصل می‌توان هایلوکس را یکی از محبوب‌ترین پیک‌آپ تراک‌های جهان نامید. اما این نسخه که ویژه سالگرد 50 سالگی هایلوکس میباشد به طیف وسیعی از تجهیزات سفارشی مجهز شده است.

این نسخه در قسمت های مختلف از کروم بهره گرفته شده تا خاص به نظر برسد. مدل اروپایی به پیشرانه 2.4 لیتری درون خطی توربودیزلی مجهز است که می تواند قدرتی 150 اسب بخاری فراهم آورد و به دور موتور 3400 دور در دقیقه دست یابد.هایلوکس The Invincible 50 Chrome Edition طراحی دوگانه ای داشته و گذشته از آن که یک مدل رسمی بوده بلکه تفریحی نیز محسوب می شود. از ویژگی های آن باید به جلوپنجره کرومی، آینه بغل های کرومی، رینگ های آلومینیومی 18 اینچی آن هم از نوع آلیاژی، رکاب های فلزی و برخی دیگر اشاره داشت. برای قسمت سپر از روکش های پلاستیکی برای محافظت بیشتر در نظر گرفته شده و مدل نیز از قابلیت استارت/استاپی بهره می برد که در این مدل به کار گرفته شد.

نکته‌ای که این نسخه را ویژه می‌کند، قابلیت‌های خاص آن برای فعالیت‌های حرفه‌ای و مناسب بودن آن برای فعالیت‌های تفریحی است. محفظه بار پیک‌آپ دارای پوشش‌های کرومی است. گلگیر و سپرهای مشکی به خشن‌تر شدن ظاهر این خودروی غول‌پیکر کمک کرده‌اند

از طرفی هایلوکس روی چرخ‌های 18 اینچی آلیاژی سوار است تا بتوان آن را یک قدبلند واقعی و اسب‌کاری نامید.به گفته تویوتا مصرف سوخت این مدل در هر 100 کیلومتر تنها 6.8 لیتر بوده و در هر کیلومتر تنها 178 گرم مصرف می کند. چنین مصرف سوختی فوق العاده بوده و در میان رقبا هایلوکس را قابل توجه می سازد. نسخه سالگرد هایلوکس تا سطح بالایی جذاب بوده و قرار است و مدتی قبل راهی بازار تایلند شده است و انتظار داریم در بازارهای آسیایی دیگر نیز به فروش برسد. یکی از بزرگترین تغییر هایلوکس در مدل منحصربفرد جلوپنجره ای شبیه به مدل تاکوما بوده که آن را جذاب ساخته است.

در حال حاضر تویوتا هایلوکس را در شش کشور به تولید می رساند و در بیش از 180 کشور نیز به فروش می رسد.سال 2017 این وانت پیکاپ با فروش 41 هزار واحدی توانست رقم بزرگی در قاره اروپا بدست آورد. اخبار بیشتر در زمینه خودرو را اینجا دنبال کنید.

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن