اخبارجهانگردی

10 مکان شگفت انگیز برای سفر و پول خرج کردن !

اگر هنوز برای عید نوروز 97 برنامه ایی ندارید و به دنبال مکانی عالی برای سفر هستید یا مانند ما کاری جز نگاه کردن به این مناظر زیبا از لنز دوربین از دستتان بر نمی آید(!) با ما همراه شوید تا 10 مکان شگفت انگیز گردشگری را معرفی کنیم:

10: میامی آمریکا !

مکان: گردشگری میامی miami
miami

خب راستش را بگویم دقیقا خودم هم نمیدانم برای چه میامی در رتبه 10 قرار دادم! شاید برای اقدام متقابل در برابر تحریم آن را در رتبه آخر قرار دادم ! 🙂 بگذریم،میامی شهری در نوار ساحلی اقیانوس اطلس و واقع در جنوب شرقی ایالت فلوریدای آمریکا است. در فلوریدا هرکسی که دنبال تفریح باشد به میامی سفر میکند.میامی برای آب و هوای خوب و خوشایندش شناخته شده است. اما چیزی که در رابطه با این مکان واقعیت دارد این است که در طول زمستان و بهار بیشترین توریست روانه ی این شهر میشود.البته این سفر برای زوج های عاشق خیلی توجیه اقتصادی ندارد! نگران نباشید برای زوج های جوان یک عدد خوبش را کنار گذاشته ایم(!)

مکان 9 :دروازه ی جهنم،ترکمنستان

مکان: دروازه جهنم
مکان : دروازه جهنم

 

خب این کیس مخصوص سینگل ها،افسرده ها،و بخت برگشته ها میباشد،از دنیایی پر از نیرنگ و جاست فرند شما را مستقیم به حقیقت هستی می برد! بگذریم، این مکان در واقع یک میدان گازی است، ولی «دروازه جهنم» اسم خیلی جذاب تری برایش است. این مخزن سوزان گدازه در صحرای قره قوم ترکمنستان دقیقاً شبیه به دروازه ای برای نگاه به اعماق زمین می ماند: قرمز و داغ و پر بخار. البته فعالین محیط زیست آن را فاجعه ی زیست محیطی خوانده اند،و باید اعتراف کنم این زیباترین فاجعه ی زیست محیطی تاریخ است! که البته دسته گل روس ها در زمان اتحاد جماهیر شوروی میباشد.

مکان 8 :فیورد،نروژ

مکان: فیورد نروژ
مکان : فیورد نروژ

 

خب اگر اهل فیلم و سینما باشید این سخره ها برای شما آشنا میزنند! بله،فیلم thor:ragnarok ! همان سکانس هایی که پدر ثور به دریا خیره میشود در کشور زیبای نروژ است.فیورد در زبان نروژی به معنای ابدره است.آبدره‌های نروژ از زیباترین جاذبه‌های طبیعی این کشور است. آبدره‌های نروژ و کرانه‌های آن مدت‌ها است که مقصد بسیاری از کشتی‌های تفریحی است. روستاهای زیبای زیادی در کرانه‌های نروژ وجود دارد که چشم‌انداز زیبایی برای این منطقه ساخته است. سالانه ۱۱ کشتی مدرن از شمال برگن به سمت آبدره‌های نروژ می‌روند.

مکان 7 :تالاب‌های کارالا، هند

مکان :کرالا هند
کرالا هند

 

هند همواره به کشور 72 ملت شهرت داشته،شاید فرصت مناسبی است با بازدید از تالاب های کرالا که هر ساله تور های مختلفی ارائه میشود از دیگر مکان های دیدنی هند دیدن کنید.کارالا درواقع شبکه‌ای از تالاب‌ها، دریاچه‌ها و رودخانه‌هایی است که به ساحل کارالا منتهی می‌شوند. گردش با قایق‌های چوبی در تالاب و سواحل کارالا یکی از محبوب‌ترین تفریحات در هندوستان است. در لنگرگاه‌های نزدیک این ساحل ماهیگیری در میان مردم محلی رایج است. یکی از محبوب‌ترین تورهای این ساحل، سفر ۸ ساعته از آلاپازا به کولام است.

مکان 6:کوه Ijen، جاوه

مکان:کوه Ijen، جاوه
کوه Ijen، جاوه

 

هر روز در اندونزی یک آتش‌فشان یا چندین مورد مرتبط وجود دارد، اما کوه ایجن بسیار خاص است. اگر در اواسط شب بازدید کنید، یکی از صحنه‌های فوق‌العاده طبیعت را می ببینید: شعله‌های روشن آبی در اطراف دهانه سوسو می‌زنند.این آتش زیبای آبی،در واقع این گدازه های سوزان و دل فریب کاملا گاز هایشان سمی و کشنده است!پس اطمینان حاصل کنید که ماسک‌های گازی را با خود به همراه ببرید زیرا این گازهای سولفور نه تنها بد بو هستند، بلکه خطرناک هستند.

مکان 5:تریستان دا کانها (Tristan da Cunha)

مکان:تریستان دا کانها (Tristan da Cunha)
تریستان دا کانها (Tristan da Cunha)

 

خب برسیم به دور افتاده ترین مکان دنیا،مکانی که ارتباط زیادی با دنیای خارج از خود ندارد،فقط خودتان و موسیقی و دریا.اگر بهشت، مکانی آرام و خلوت است، پس این منطقه که خارج از قلمرو بریتانیا واقع شده، چندین برابر بهتر است. این جزیره، دور‌ترین محل سکونت در جهان است، زیرا ۱۲۰۰ مایل با نزدیک‌ترین محل مسکونی، سنت هلن و ۱۵۰۰ مایل از نزدیک‌ترین زمین‌های اقلیمی آفریقای جنوبی فاصله دارد. ۲۶۶ نفر، جدا از دور بودن این منطقه، آن را خانه می‌نامند. حتی دارای یک زمین گلف و مکانی برای تفریح است.

مکان 4: شانگری لا

مکان:شانگری-لا
شانگری-لا

 

شانگری-لا در اصل استعاره‌ای ادبی و نام آرمان‌شهری خیالی در تبت است. برای اولین بار، جیمز هیلتون، نویسنده بریتانیایی در سال ۱۹۳۳ در رمان «افق گمشده» از این نام استفاده کرد. این منطقه‌ی زیبا، بسیار الهام‌بخش است. هرچند گاهی اوقات ونیز شرق هم نامیده می‌شود، شانگری‌-لا توانسته گردشگران زیادی را مجذوب زیبایی خود کند.

 

3:آبفشان پرواز، نوادا (Fly Geyser)

مکان:آبفشان پرواز، نوادا (Fly Geyser)
آبفشان پرواز، نوادا (Fly Geyser)

آبفشان پرواز در دهه ۱۹۶۰ به‌طور طبیعی در دره هوآلاپای پدید آمد و کم کم لقب توریستی‌ترین پدیده طبیعی ایالت نوادا را از آن خود کرد. در این آبفشان، ماهی‌های کوچک، قوها و مرغابی‌های وحشی زندگی می‌کنند و این چشمه کوچک سنگی را به منطقه‌ای شگفت‌انگیز تبدیل کرده‌اند.

2: آنتالیا،ترکیه

مکان: انتالیا ترکیه
انتالیا ترکیه

خب اگر هم نمیگفتیم شما آنتالیا در گوشه ذهنتان چشمک میزد،ماهم تایید میکنیم! آنتالیا مجموعه‌ای است از هرآن‌چه که یک شهر تفریحی باید داشته باشد. کوه‌ها و ساحل‌های ماسه‌ای بی‌پایانی‌ که از غرب تا شرق کشیده شده‌اند، طبیعت آنتالیا، مراکز تفریحی و تجاری، آنتالیای مدرن و مرکز این شهر (کاله‌ایچی)، آنتالیای تاریخی را تشکیل می‌دهند.برخلاف آن‌چه که تصور برخی از مردم است، آنتالیا محدود به ساحل و جنگل و کوه نمی‌شود، تاریخ آنتالیا به امپراتوری روم بازمی‌گردد و تا امپراتوری عثمانی را دربرمی‌گیرد. آنتالیا در کنار طبیعت بی‌نظیرش تاریخی کم‌نظیر هم دارد. به‌غیراز مرکز تاریخی شهر، بناهای تاریخی‌ زیادی هم در حومه‌ی شهر دارد. آسپندوس، اُلمیپُس و فاسلیس ازجمله‌ی این آثار هستند.

1: تونل عشق،اکراین

مکان:تونل عشق اکراین
تونل عشق

خب اگر یادتان باشد در ابتدای مطلب گفتیم یک مکان عاشقانه برای ماه عسل زوج های جوان،در نظر گرفته ایم،وکجا بهتر از تونل عشق! تونلی که هر فصلش رنگی زیبا و منحصر به فرد دارد.در ماه های می تا اگوست یعنی فصل بهار و تابستان، اگر به تونل عشق بیایید،سقفی سبز از شاخ ها وبرگ های درختان بالای سرتان است.دوری برای فراموشی کافی نیست، حتی این را درختان هم می دانند.درختانی که هیچ گاه به هم نرسیده اند اما از دور شاخ و برگ ها یشان را با هم پیوند خورده شاید تسکینی بر دوری آن ها از هم باشد.حاصل عشق این درختان تونلی شده که حالا آفریننده های عشق های زمینی از آن عبور می کنند.جالب است بدانید در خلق این منظره زیبا هیچ نیروی انسانی دخالت نداشته است.

مکان:تونل عشق اکراین
تونل عشق اکراین

سخن آخر

بگذار شیطنت عشق

چشمان تو را به عریانی خویش بگشاید

هر چند معنی آن جز رنج و پریشانی نباشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

بستن
بستن